Fenerbahçe yönetimi: Ali Koç’un Galatasaray’a bir çağrısı olacak

Başkan Vekili Erol Bilecik açıklamasında; “Üst üste 3. galibiyetimizi aldık. Tekrardan hoş bir hava yakalamaya çalışıyoruz. Avrupa Ligi’nde başkan tamamladık kümesi. Türkiye Kupası’nda çeyrek finalde yolumuza devam ediyoruz. Ligde en güçlü adayların başında geliyoruz. Dünya Kupası dönüşünde inişli çıkışlı bir süreç geçirdik. Kısa bir düşüş yaşadık fakat olumlu istikamette bir ivme aldık. Fenerbahçe’nin DNA’sında her branşta sonuna kadar gayret var.” dedi.

“En fazla ceza yiyen Fenerbahçe”

Bilecik kelamlarının devamında; “Futbol yalnızca alanda değil, saha dışındaki bütün mecralarda da oynanıyor. En fazla puan kaybı yaşayan, en fazla mağdur olan kulüplerin başında Fenerbahçe geliyor. Erken kartlar daima bize çıkıyor. Toplamda PFDK’dan 28 sefer ve en fazla ceza yiyen Fenerbahçe olmuş. PFDK Lideri’nin güya Fenerbahçe taraftarıymış üzere bir algı yaratıldı. Güya kendi hesabından atıyormuş üzere köpürtmeler yapıldı. Sonrasında sayın Mehmet Sağlam, kendisiyle bir alakası olmadığını açıkladı.” açıklamasında bulundu.

“GS TV’de yayınlanacak olan yayın nerede?”

Fenerbahçe Lider Vekili; “19 Ekim 2022’de MHK lider yardımcısı Murat Ilgaz’ın misyondan alınmasını istediler. Ilgaz için Fenerbahçe kongre üyesi dediler. Uzaktan yakından alakası olmayan şeyler. Galatasaray topluluğuna bilhassa seslenmem gerekir. Futbolu saha içinde tutalım. Tam 96 gün geçmiş üzerinden, GS TV’de yayınlanacak olan yayın nerede? Biraz kelamlarının ardında durmaları gerekir.” dedi.

Erol Bilecik; “İstedikleri üzere at koşturamadıkları malum. Evvelden hakemler üzerinde istedikleri etkiyi baskıyı yapmaya alışmışlardı. Daima geçmişten alışkanlık olmuş. Ortada bir gri konum varsa daima Fenerbahçe aleyhine çalınması lazım üzere düşünüyorlar. Artık biraz daha istikrarlı bir ortam olunca, feryat figan oldular. Liderimizin Galatasaray topluluğuna bugün bitmeden net bir daveti olacak.” dedi.

‘Kalın kalın kıymaya çalıştılar’

Yönetim Şurası Üyesi Selahattin Baki ise; “Daha evvel ince ince bir kıyım vardı. Kalın kalın kıymaya çalıştılar dün akşam Fenerbahçe’ye. İkinci golümüzde ofsayttan golü iptal ettiler, VAR’dan döndü. Hakemin gözü önünde Batshuayi’ye yapılan bir faul vardı. Hakem burada golü verdi. Bizi son derece derin etkileyebilecek bir kusur VAR’dan döndü.” dedi. Baki kelamlarının devamında; “Kafayı bizimle bozmuş rakip kadronun yöneticisi, Fenerbahçe’yi aşağılayan bir twit atıp 5 dakika sonra silmek zorunda kaldığını da gördü bu gözler.” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe İdare Heyeti Üyesi; “Dünya Kupası dönüşünde daha evvel döneme süratli giren ekiplerin yaşadığı üzere, ufak bir düşüş yaşadık. Son vakitlerde maçları kazanarak da ivmeyi tekrar yakalıyoruz. Dünkü maç özelinde grubumuz tebriği hak ediyor. Çok kıymetli bir 3 puan aldılar. Tüm negatif PR ve algılara karşın, Fenerbahçe yoluna devam ediyor. Bu mevzuda TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve tüm kurumları dikkatli olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Aboubakar hakkında açıklamada bulunan Baki; “Fenerbahçe’den kimsenin Aboubakar ile teması olmadı. Fenerbahçe’nin ismini kullanan bir menajer bu türlü bir şey yapmış olabilir. Bu demek değil ki, yeterli bir oyuncu değil. Bu sezonki takım yapılanmamızda esasen 4 tane forvetimiz var. Hiçbir formda planımızda yoktu.” kelamlarını sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir