Mersin’de protokol gerginliği: AKP’li başkanlara var, belediye başkanına yok

Mersin Valiliği uyumunda yapılan Ulusal Ağaçlandırma Günü etkinliğinde protokol gerginliği yaşandı. AKP Vilayet Lider Yardımcısı Refik Bağsız ile Mezitli İlçe Lideri Zafer Uslu’ya protokolde yer verilen aktiflikte CHP’li Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan, hiçe sayıldı. Aktifliği bir mühlet vatandaşların ortasında izleyip, yapılan yanılgıdan dönülmesini bekleyen Lider Tarhan, merasimi terk etti.

Etkinlikte AKP Mezitli ilçe lideri Zafer Uslu (solda), AKP Vilayet Lider Yardımcısı Refik Bağsız’a, MHP Vilayet Lideri Zeynel Uğur Gölgeli’ye protokolde yer verildi.

AKP’LİLER PROTOKOLDE YER ALDI

Mezitli’nin kırsal mahallesi Cemilli mahallesinde Mersin Valiliği uyumunda Ulusal Ağaçlandırma Günü aktifliği gerçekleşti. Aktifliğe Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Fuat Gedik, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan katılarak protokole ayrılan önde oturdu. AKP Vilayet Lideri Yardımcısı Refik Bağsız, AKP Mezitli İlçe Lideri Zafer Uslu’ya protokolde ön sırada yer verildi.

MHP Vilayet Lideri Zeynel Uğur Gölgeli de protokolde yer alan isimler ortasındaydı.

Davet edildiği aktiflikte protokolde yer verilmeyen CHP Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan, alanı bu türlü terk etti.

YER AYRILMAYINCA ARTTA BİR MÜHLET OTURDU

Etkinliğin yapıldığı ilçenin Belediye Lideri olarak Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan tarafından resmen davet edilen Belediye Lideri Neşet Tarhan’a AKP’li liderlerin oturtulduğu protokolde yer ayrılmadı. Gördüğü görünüm karşısında şaşkına dönen Lider Tarhan, bir mühlet en art sırada bir vatandaşın gösterdiği sandalyeye oturdu. Bir müddet aktifliği buradan takip eden Lider Tarhan, gerekli düzenleme yapılmayınca reaksiyon göstererek alanı terk etti.

CHP Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan, alandan ayrıldı.

BELEDİYE PROJE DESTEKLEYİCİSİ

Bu ortada Mezitli Belediyesi aktifliğin düzenlenmesinde katkı yaptığı için bastırılan resmi davetiyede amblemi ile birlikte Mersin Valiliği, Orman Genel Müdürlüğü amblemi ile yer buldu. Vali Ali Hamza Pehlivan tarafından Lider Tarhan’a gönderilen resmi davetiyede ise şu tabirlere yer verildi:

“Geçmişten gelen gücümüzle, Anadolu’ya yayılan köklerimizle, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüz yılına hazırız. Tüm Türkiye’de olduğu üzere birebir anda dikeceğimiz fidanlar Türkiye Yüzyılına nefes olacak. Sizleri de vilayetimizde düzenleyeceğimiz fidan dikme aktifliğine davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir