Katar Dışişleri Bakanı Al Sani ülkenin yeni başbakanı oldu

Emirlik Divanından yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Katar Buyruğu Pir Temim, Başbakan ve İçişleri Bakanı Pir Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Sani’nin istifasını kabul etti.

Katar Buyruğu, yayımladığı kararla Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Sani’yi ülkenin yeni başbakanı olarak tayin etti. Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Sani’nin Dışişleri Bakanlığı vazifesini de sürdüreceği belirtildi.

Şeyh Halid bin Halife bin Abdulaziz’in istifasıyla boşalan İçişleri Bakanlığı koltuğuna ise Buyruk Pir Temim’in kardeşi Halife bin Hamed bin Halife Al Sani getirildi.

Ülkenin yeni Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Katar Buyruğu Pir Temim’in huzurunda yemin ederek resmen misyona başladı.

Başbakanın birebir vakitte İçişleri Bakanlığı vazifesini de üstlendiği Katar’da, birinci sefer bu yeni kabineyle kelam konusu misyonlara farklı isimler tayin edilmiş oldu.

Üç bayan bakanın da bulunduğu kabinedeki başka isimler ise yerlerini korudu.

Katar’ın yeni Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, 27 Ocak 2016’da Dışişleri Bakanlığı, 15 Kasım 2017’de buna ek olarak Başbakan Yardımcılığı misyonuna gelmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir