HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: “Bize hangi bakanlık verilirse o bakanlığı en iyi şekilde yönetiriz”

HÜDA PAR Genel Lideri Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan‘ı destekleyeceklerini açıklamalarının akabinde “bazı bölümlerce tehdit edilip, kelamlı ataklara uğradıklarını” argüman etti. “Bize karşı hücumlar, fikren uğraş edemeyenlerin, siyaseten bir alternatif koyamayanların çaresizliğinin resmidir.” diyen Yapıcıoğlu, şu tabirleri kullandı:

“Son 2-3 haftadır partimize yapılan ataklar böyledir. Bir tarafıyla de 28 Şubat zihniyetinin hortlamasıdır. Bu yapılan atakların İslam’ı irtica, Müslüman’ı mülteci gören başın yine hortlamasıdır; piyasaya çıkmasıdır. Özgürlükçü geçinenlerin maskelerinin düşmüş olmasından ötürü ortaya çıkan kendi çirkinliklerini örtme uğraşıdır. Bu gaye ile bize daima bel altı vurmalar devam ediyor. Bir öteki yanı ile bakıldığında; bu siyasi ahlaksızlıktır, bir tutarsızlıktır. Seçimleri kaybetme dehşetiyle bu sefer, ‘Ne yapabiliriz’ fikri ile ya söylediklerimizi çarpıttılar ya da HÜDA PAR’ın kuruluşundan 20 yıl evvelki olayları gündeme getirip, güya direkt HÜDA PAR ile bağlıymış üzere yahut HÜDA PAR yapmış üzere bunları tartışmaya başladılar. Bu tantanaların kopacağını bekliyorduk lakin biraz fazla sürdü. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Bu gürültüler, hakikatleri örtemeyecektir”

“BİZE HAKARET EDENLERİN YAKASINA YAPIŞACAĞIZ”

Konuşmasının devamında tenkide açık olduklarını öne süren Yapıcıoğlu, kendilerine “hakaret edenlerin” yakalarına yapışacaklarını söyledi. Yapıcıoğlu, “Eleştiriye açığız. Bizi eleştirenleri, can kulağıyla dinleriz. Bize hakaret edenlerin yakasına yapışacağız. Onlar kesinlikle hukuk önünde hesap verecektir. Her şey kayıt altında ve hiçbir şey kaybolmuyor. Bugün rahat rahat iftiralarını, tehditlerini, parmak sallamalarını yapıyorlar. Bunlar yanlarına kar kalacak fikrine kapılmasınlar. Avukatlarımız, hepsini takip ediyor. Bunlar, birer birer mahkeme karşısına çıkıp, hesap verecek” diye konuştu.

“İNŞALLAH GÜÇÜ BİR BİÇİMDE MECLİSTE TEMSİL EDİLECEĞİZ”

Bakanlık pazarlığı yapmadıklarını argüman eden Yapıcıoğlu, kendilerine verilecek rastgele bir bakanlığı da “en uygun biçimde yöneteceklerini” ileri sürdü. Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

“Listelerin açıklanmasını bekleyin. İnşallah güçlü bir halde Meclis’te temsil edileceğiz. Başından bu yana siyasetteki üslubun, üslubun sertliğinden, çirkinliğinden daima şikayet ettik. Siyaset bu türlü olamaz. Birkaç temsilcimizi Meclis’e gönderirsek, inşallah göndereceğiz de. Bizim başından beri söylediğimiz adaleti yine tesis etmektir. Yanlışsız siyasetin nasıl olduğunu milletimize göstereceğiz.

“HANGİ BAKANLIK VERİLİRSE VERİLSİN…”

Siyaseti bu halde yapmayanlara da göstereceğiz. Milletin menfaatlerini, şahsi menfaatlerin önünde tutma konusunda da inşallah hoş bir örnek ortaya koyacağız. Bakanlık pazarlığı yapmadık. Fakat hangi bakanlık bize verilirse verilsin; o bakanlığı en düzgün biçimde yönetme ve milletin muhtaçlıkları doğrultusunda siyaset öğretme konusunda rastgele bir eksiğimiz olmayacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir