Restorandaki yemek sonrası kızı ölen anne: 3 aydır rapor çıkmadı

Mercankaya ailesinin 6 yaşındaki kızları Ece Elisa’nın vefatının akabinde otopsi raporu beklenmeye devam ediyor. Aile, yetkililere seslenerek, raporun sonuçlanması için yardım davetinde bulundu.

Nisan ayında Belçika’dan tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık meskenlerine gelen Cihan ve Hasret Mercankaya çifti, 13 Nisan’da İzmir’in Gaziemir ilçesindeki restoranda çocukları Ece Elisa ve Ege ile yemek yedi. Mercankaya ailesi, yemeğin akabinde Didim’e döndü. Bir müddet sonra Hasret Mercankaya ve çocukları rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç sefer giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı.

Hastanede teşhis konulamayan Ece 5 gün sonra vefat etti 

Gazete Duvar’da yer alan habere nazaran, Ece Elisa’nın 17 Nisan’da durumu öteki aile üyelerine nazaran daha da ağırlaştı. Hem anne hem 2 çocuğu tekrar tıpkı hastaneye gitti. Daha sonra anne ile kızı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, oğlu ise Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hasret Mercankaya taburcu olurken, kızı Ece 18 Nisan’da vefat etti. Ece Elisa’nın cenazesi, Manisa’da Kırtık Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ön otopsi raporunda vefat nedeni ‘belirsiz’ olarak kayda geçen Ece Elisa’nın ayrıntılı otopsi sonucunun ise beklendiği belirtildi.

Ege 2 ay tedavi gördü

Tedavisi 17 Nisan’dan beri ağır bakımda süren Ege ise hayati tehlikeyi atlatıp 13 Haziran’da taburcu edildi. Ege, ailesiyle birlikte Manisa’daki yakınlarının yanına gitti.

Otopsi raporunun yaklaşık 3 aydır çıkmamasına reaksiyon gösteren Hasret Mercankaya, “Otopsi raporu hâlâ çıkmadı. 3 ay oldu artık sonuçlanmasını istiyorum. Yetkililere sesleniyorum. Yardımcı olun. Hatalılar varsa, cezalandırılmasını istiyorum. Kurban Bayramı bizim için hiç hoş geçmedi. Zira Ece yoktu. Ece’yi çok özledik” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir