Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’dan ‘Cenk Çelik’ açıklaması

Organize hata örgütü liderliğinden karar giyen Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker aleyhine yayınladığı görüntüler ile bilinen ve sokak ortasında uğradığı silahlı akın sonucu ağır yaralanan Cenk Çelik hakkında yaptığı açıklamada, Sedat Peker’in “Şahsıma hakaret görüntüleri yayımlayan hiçbirine karşı tek karşı harekette bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, bu türlü bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en kolay tarifiyle safdillik olur.” dediğini aktardı.

İstanbul Ümraniye’de meydana gelen olayda, teze nazaran toplumsal medyada organize hata örgütü lideri Sedat Peker aleyhine yayınladığı görüntüler ile bilinen Cenk Çelik (48) sokakta yürüdüğü sırada gerisinden yaklaşan silahlı saldırgan peş peşe ateş etmeye başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları yaralıyı ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Peker’in avukatı Ersan Barkın, toplumsal medya hesabından sokak ortasında uğradığı silahlı akın sonucu ağır yaralanan Cenk Çelik hakkında açıklama yaptı. Barkın, Peker’le FaceTime üzerinden yaptığı görüşmeyi aktararak, Peker’in bugün yaşanan olaya dair söylediklerini aktardı.

Barkın’ın paylaşımına nazaran Peker, Çelik’e yapılan atakla ilgili “Bugüne kadar toplumsal medyada çoluk-çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret görüntüleri yayımlamaktaydı. Hiçbirine karşı tek karşı harekette bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, bu türlü bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en kolay tarifiyle safdillik olur. Birtakım güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken, yakınlarıma ataklar düzenlenirken, bana hiçbir yarar sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir” dedi.

Peker ayrıca “Bugün, yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı konutun kapısına silahla ateş edildi. Bana sevgi besleyen insanları yıldırma emeliyle yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir. Dijital tecrit altında iken bu tarafta komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN | Sedat Peker görüntüleri ile bilinen Cenk Çelik’e silahlı akın düzenlendi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir