Tofaşlı gençler yarı finali garantiledi

BURSA (İGFA) – Tofaş Spor Kulübü’nün mesken sahipliğinde ve FIAT’ın katkılarıyla 11-15 Nisan tarihlerinde Bursa’da düzenlenen FIBA Youth Basketball Champions League’de (Youth BCL) ikinci gün heyecanı yaşanıyor.

Kupanın birinci gününde 2’de 2 yapan TOFAŞ 18 Yaş Altı Grubu, ikinci gün uğraşında İspanyol temsilcisi Lenovo Tenerife ile karşı karşıya gelirken, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya ritimsiz başlasa da ikinci dönemden itibaren toparlanan ve oyunda hakimiyeti eline almayı başaran Bursa takımı, rakibini 70-56 yenerek 3’te 3 yaptı. Özgür Cengiz’in 23 sayı-9 ribaund-7 asist ile yıldızlaştığı gayrette Can Çevikel ise 11 sayı-4 ribaund 2 asist ile katkı verdi.

Bu sonuçla son maçlar öncesi B Grubu’nda liderliği garantileyen Cem Akdağ yönetimindeki TOFAŞ 18 Yaş Altı Ekibi, kümedeki son maçını 13 Nisan Perşembe günü İsrail temsilcisi Bnei Herzilya ile yapacak. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’ndaki maç saat 21.15’te başlayacak. Yarı finali garantileyen Mavi Yeşilli grup, son 4’te ise 14 Nisan Cuma günü saat 19.00’da A Kümesi ikincisile finale kalma uğraşı verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir