Togg’dan “Fabrika ve üretim bandı nerede?” eleştirilerine videolu yanıt

Türkiye’nin vizyon projeleri ortasında gösterilen yerli araba Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik’teki fabrika 29 Ekim’de düzenlenen görkemli merasimle açılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togg’un birinci aracını şoför koltuğuna geçerek banttan indirerek, “Türkiye Yüzyılı’nın birinci yapıtı Togg’dur” demişti.

SOSYAL MEDYADA “FABRİKA YOK” ELEŞTİRİSİ

Gemlik’teki açılış toplumsal medyada tenkitleri de beraberinde getirdi. Kimi toplumsal medya kullanıcıları ortada bir fabrika olmadığını, seri üretim yapılmadığını argüman etti.

“ÜRETİM BANDINI GÖREN VAR MI?”

Eski Liberal Parti Genel Lideri Cem Toker de, 2019 yılında Twitter‘daki paylaşımlarında Togg’un seri üretime girip yollara çıkmasını imkansız gördüğünü belirterek, “2022’de yollarda olsun bu sözlerimi yerim” demişti. Birinci Togg’un banttan indirilmesinin akabinde bir paylaşım daha yapan Toker, “Bir otomobil gördük de, madem seri üretime başlanmış, fabrikada yapılmış, o halde tanıtılan aracın, üretim bandını filan gazetecilere gösterdiler mi? Gören var mı? Mesela bu türlü Toyota, Mercedes üretim bandı gibi… Gören var mı?” tabirlerini kullandı.

“ÜRETİM KADEMELERİ İLE KARŞINIZDAYIZ”

Togg, “Fabrika yok” tezlerine hem Twitter hem de Youtube‘da paylaştığı görüntüyle cevap verdi. Kelam konusu görüntüde akıllı arabanın üretim süreçleri detaylı formda yer aldı. Görüntüye, “İnşaata başlangıç merasiminden itibaren son gelişmeleri her ayın 18’inde toplumsal medya hesaplarımızdan, Togg Teknoloji Yerleşkemizin son halini 7/24 HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. Artık de akıllı aygıtlarımızın Üretim kademeleri ile karşınızdayız” notu düşüldü.

C-SUV’UN TÜM SÜREÇLERİ GÖRÜNTÜDE YER ALDI

Türkiye’nin büsbütün elektrikli birinci aracı olan C-SUV’un üretim sürecinin tüm ayrıntılarının en ince detayına kadar Youtube’daki 21 dakikalık görüntüde görülebileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir