Türkiye Lüksemburg maçı saat kaçta, hangi kanalda?

Türkiye Lüksemburg UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme maçı karşı karşıya geliyor. A Ulusal grup Lüksemburg karşısında 1 puan dahi kazanması halinda kümesini başkan olarak tamamlayarak B Ligi’ne yükselecek. Türkiye Lüksemburg maçı saat 21.45’te başlayacak, TRT 1’den canlı olarak yayınlanacak.

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme maçında Türkiye, Lüksemburg’u ağırlıyor. Kümenin birinci iki sırasında yer alan grupların gayretine sahne olacak olan maçta Türkiye, Lüksemburg’u da yenerek kümelerde liderliğini garantilemek istiyor.

TÜRKİYE LÜKSEMBURG MAÇI NE VAKİT, SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA?

A Ulusal Futbol Kadrosu, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki beşinci maçında ​​​​​22 Eylül Perşembe günü (Bu akşam) Lüksemburg’u konuk edecek.

Türkiye Lüksemburg maçı Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanacak ve saat 21.45’te başlayacak çaba, TRT 1’den canlı olarak yayınlanacak.

LÜKSEMBURG İLE 9. KEZ

Türkiye ile Lüksemburg A ulusal futbol grupları, yarın yapacakları UEFA Uluslar Ligi çabasıyla 9. defa karşı karşıya gelecek.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanacak müsabaka, saat 21.45’te başlayacak. İki ülke ulusal kadroları ortasında geride kalan 8 karşılaşmadan 7’sini Türkiye, birini Lüksemburg kazandı.

Üçü resmi, 5’i özel, 2’si Türkiye, 6’sı Lüksemburg sonları içinde yapılan müsabakalarda Türk Ulusal Takımı’nın 15 golüne, Lüksemburg 6 golle cevap verdi.

MİLLİ EKİP SON 7 MAÇI KAZANDI

Lüksemburg’a karşı 22 Ekim 1972’de oynadığı birinci maçı deplasmanda 2-0 kaybeden Türkiye, daha sonraki 7 müsabakadan galip ayrıldı.

Taraflar, son maçlarını ise bu yıl Lüksemburg’da oynadı. 11 Haziran 2022’de, Lüksemburg Stadı’nda yapılan UEFA Uluslar Ligi maçını ay-yıldızlı grup, Hakan Çalhanoğlu ve Serdar Dursun’un golleriyle 2-0 kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir